هزينه تفريحات
ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸٦  

یکی از همشهری ها در رابطه با هزینه تفریحات در مالزی سوال کرده بود. در پاسخ این دوست عزیز باید بگم که ما بیش از ۵ ماهی نیست که به اینجا اومدیم و چون همش به خودمون گفتیم که حالا فرصت زیاده فقط دو مسافرت خارج از جزیره رفتیم. اما بهرحال هزینه تفریحاتی که من خبر دارم عبارتند از:

ورودی باغ پروانه های (Butterfly Farm)پینانگ برای هر نفر: ۱۵ رینگت

ورودی باغ میوه پینانگ به همراه صرف نامحدود میوه های محلی برای هر نفر: ۲۵ رینگت

ورودی تله کابین کابلی پینانگ (Penang Hill)برای هر نفر: ۴ رینگت

ورودی اصلی معبد ککلوکسی(Kek Logsi) برای هر نفر:۱ رینگت

ورودی معبد مارها (Snake Temple)برای هر نفر: ۱۰ رینگت 

ورودی آکواریوم کوآلا برای هر نفر: ۳۲ رینگت

ورودی پارک آبی+شهربازی+باغ حیوانات(Sunway Lagon)  کوآلا: ۶۰ رینگت

ورودی برج دو قلویKLCC : مجانی

....


کلمات کلیدی:
 
شماره پرسنلی
ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ خرداد ۱۳۸٦  

چند روز پیش ۵۰امین کارمند شرکت نیز استخدام شد و شماره پرسنلی ۵۰ را به خود اختصاص داد. من و یکی دیگر از بچه های ایرانی سومین و چهارمین کارمندان شرکت هستم. یعنی پس از رئیس شرکت و مدیر IT شرکت.

حس خوبی داره وقتی شماره پرسنلی آدم تک رقمی باشه اونم وقتی که صحبت از ظرفیت 800 نفری شرکت باشه !


کلمات کلیدی:
 
Public Talk
ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ خرداد ۱۳۸٦  

هر از چندی یکبار بحثهای عمومی یا به عبارت دیگر تریبون آزاد در رابطه با موضوعهای مختلف در اینجا برگزار می شود. موضوع های متنوعی از بحث های پزشکی مانند دیابت گرفته تا موضوعهای سیاسی مانند وضعیت عراق.

موضوع جدید که امروز بر روی تابلو تبلیغ شده بود برای من بسیار جای تامل داشت:

«آیا اسرائیل به ایران حمله می کند؟» (!!!!!!!!!)


کلمات کلیدی:
 
بينايی
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٦  

چند روز پیش کتاب دیگری از ژوزه ساراماگوی را با نام بینایی به پایان بردم. این کتاب نیز هدیه بامداد عزیز و در واقع ادامه کتاب مشهور کوری است.

در مقدمه کتاب می خوانیم:

«... هدف مردم از انتخاب دولتهای خود آن نیست که آنان [دولتها] مردم را به بازار هدیه دهند. اما بازار دولتها را ملزم می سازد تا مردم خود را به وی هدیه دهند. ... بازار قدرت مطلق است که البته دمکراتیک نیست چرا که از جانب مردم انتخاب نشده توسط مردم اداره نمی شود و بویژه هدف آن سعادت مردم نیست. ...» 


کلمات کلیدی:
 
آبياری قطره ای
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٦  

چند هفته پیش از مزرعه های کشاورزی ارتفاعات کمرون در مالزی دیدن کردیم. واقعا متعجب شدم وقتی دیدم که با این همه بارندگی در مالزی سیستم آبیاری مزارع به صورت قطره ای است. عکس هفته تکنولوژی بکار رفته در مزارع مالزی را نمایش می دهد. 


کلمات کلیدی:
 
DELL و ایرانی بودن
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٦  

شرکت DELL به ارائه سرویس On-Line مشهور است. مرکز خدمات جنوبشرق آسیا هم در پینانگ است. در واقع خط تولید این شرکت شبانه روزی است. نکته جالب اینه که در هیچ مغازه و یا مرکز خریدی در اینجا نمی توان محصولات DELL را دید و باید حتما آنها را به صورت on-Line سفارش داد.

چند وقت پیش یکی از دوستان در سایت DELL جهت گرفتن اطلاعات بیشتر ثبت نام کرده بود. فقط چند ساعت(!) بعد از ثبت نام یک نفر از شرکت DELL با او تماس گرفته بود و اطلاعات لازم را در اختیارش گذاشته بود. در پایان هم از دوست ما پرسیده بود که اهل کجا هستی و دوست ما پاسخ داده بود ایران.

لحظاتی بعد دوست ما یک Email حاوی شرایط خرید از شرکت DELL دریافت کرده بود که در آن به اشتباه ملیتش عراقی ذکر شده بود. آما نکته جالب یکی از بندهای شرایط خرید بود:

"تعهد می دهم که محصول شرکت DELL را به کشورهای سودان، کره شمالی و ایران نبرم."(!!!)


کلمات کلیدی: