Google Reader
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸٧  
چند وقتی هست که از google reader استفاده می کنم. هر وقت که تصمیم می گیرم که مطلب جدیدی در این blog بنویسم و می شینم کنار کامپیوتر اونقدر مطالب به اشتراک گذاشته و مطالب جدید نوشته شده در blogهای دوستان زیاده که فرصت تموم میشه و مطلب فراموش!
این در کنار شروع ترم جدید و فشار زیاد کار باعث شده تا مطالب این blog دیر به دیر به روز بشه!
کلمات کلیدی:
 
تعطیلات
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳۸٧  

۱- در حال حاضر ۱۵ ماه میشه که در شرکت STEC مشغول کار شدم. 6 ماه پیش که برای تقاضای مرخصی 3 هفته ای به مسولین مربوطه مراجعه کرده بودم به عنوان پاسخ شنیدم که "مگه میشه یکی از نیروهای شرکت 3 هفته از کارش دور باشه! این در هیچ شرکتی در دنیا پذیرفته نیست!"

۲- با توجه به یک هفته تعطیلی آخر سال و ۴ شنبه - ۵ شنبه بعد از ۱۳ روز تعطیلات سال نو به نظر می رسه که در ایران ۹۰ درصد مردم به مدت ۳ هفته از کارشون دور بودند و هیچ اتفاقی هم نیفتاده!


کلمات کلیدی:
 
افتتاحیه المپیک پکن
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٧ فروردین ۱۳۸٧  
از بچگی خیلی دوست داشتم که در مراسمی مثل افتتاحیه المپیک یا فینال جام جهانی شرکت داشته باشم. از اونجایی که پکن به اینجا نسبتا نزدیکه و رفت و آمد بین چین و مالزی کار دشواری نیست وسوسه شدم تا نسبت به تهیه بلیط مراسم افتتاحیه اقدام کنم. لذا به چند سایت مراجعه کردم اما عددی که جلوی قیمت بلیط افتتاحیه المپیک بود را نمیتونستم باور کنم برای کلاس A چیزی حدود 2200 دلار آمریکا و برای کلاس B حدود ۱۸۰۰ دلار!!!
برای مطمئن شدن از این موضوع دیروز از یکی از آژانسهای مربوطه قیمت را سوال کردم و فهمیدم که قیمتهای سایت نه تنها زیاد نیست بلکه در مالزی هم  بلیط مراسم افتتاحیه در حدود ۱۰۰۰۰ رینگت معامله می شود!!!
این بود که تصمیم گرفتم در آینده در مراسم افتتاحیه المپیک کرمان شرکت کنم!
کلمات کلیدی:
 
رانندگی
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸٧  
صبر مردم پینانگ در رانندگی بسیار زیاد است و یا به عبارت عامیانه تر اعصاب رانندگی دارند. البته خوب شاید این به خاطر این باشه که خیلی خلاف کار ندارن!
لذا وقتی که بیشر افراد مرتب و منظم رانندگی می کنند پلیس هم کمه! در نتیجه بعضی وقتها آدمهای قانونمند مثه من وسوسه میشن که خلاف کنن (!).
دیروز کمی عجله داشتم لذا به جای اینکه پشت ماشینهایی که می خوان بپیچن سمت راست وایستم اومدم و از خط کنار و با راهنما پیچیدم ملت هم که خدا خیرشون بده به آدم راه می دن! آما چند صد متر جلوتر دیدم که یه چراغ بالا پایین میره بعد فهمیدم که پلیسه و گفت بزن کنار!
پلیس: گواهینامه!
من: بفرما
پلیس: کجایی هستی؟
 من: ایرانی
پلیس:اینجا کار می کنی؟
 من: بله
پلیس: برا چی پشت ماشینها توقف نکردی؟
 من: خیابونا رو خوب بلد نیستم یه دفعه مسیرم عوض شد(!)
 پلیس: می تونم الان ۳۰۰ رینگت جریمت کنم! می تونی از عهدش بر بیایی؟
من: خلاف کردم دیگه مجبورم بدم
پلیس: اما می تونم صرف نظر کنم
من: اونوقت خیلی ممنون میشم!
دوباره آقا پلیسه تکرار کرد که می تونه جریمه کنه و میتونه صرف نظر کنه! بوی رشوه به مشامم می رسید اما چون فرهنگو نمی دونستم نتونستم پیشنهاد بدم! 
پلیس: اینبار صرف نظر می کنم! ولی بار آخرت باشه!
من: دستت درد نکنه!
بعد که موضوع را با بچه های مالایایی در میون گذاشتم فهمیدم که بازار رشوه در اینجا هم رواج داره و شاید به خاطر خارجی بودن من جریمه نشدم!
کلمات کلیدی: مالزی ،malaysia ،رانندگی ،driving
 
عید نوروز مبارک!
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۸٧  
 به نوشته برخی از مورخین بر پایه افسانه ها، سه هزار سال پیش در چنین روزی، جمشید از کاخ خود در جنوب دریاچه ارومیه (منطقه باستانی حسنلو) بیرون آمد و عمیقاً تحت تأثیر آفتاب درخشان، و خرمی و طراوت محیط قرار گرفت و آن روز را «نوروز»، روز صفا، پاک شدن زمین از بدی‌ها و روز سپاسگزاری از خداوند بزرگ نامید و خواست که از آن پس، بدون وقفه، هر سال در این روز آیین ویژه‌ای برگزار شود- آیینی که هنوز ادامه دارد و البته کمی با آداب مسلمانی تلفیق شده است.ولی باید توجه داشت که مراسم عید نوروزایرانیان سیمائی کاملاً متضاد نسبت به سال نو اسلامی دارد. سال نو اسلامی آغاز هجرت پیامبر اسلام از مکّه به مدینه است یعنی آغاز هجران. این فراق سرآغاز تنهایی به منظور یافتن است اما مراسم عید نوروزایرانیان واقعه پیوستن به خویشان و اقوام است یعنی واقعه وصال.

این تفاوت که در سالهای اخیر نمود بیشتری در بین ایرانیان مسلمان پیدا کرده است، یکی از علل حرکت جامعه به سوی فراق و وصال می باشد و باعث می شود که به راحتی از کنار بسیاری از سنتهای پسندیده ایرانی ویا اسلامی دیگر بگذریم.

زیباترین عید جهان، عید باستانی نوروز بر همه ایرانیان عزیز مبارک باد!
کلمات کلیدی: