سفر به تایلند
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸۸  

٣ تا ۶ آبان ١٣٨٧ (٢۴ تا ٢٧ اکتبر ٢٠٠٨)

گرچه حضور کیان در وجود مامانش اثبات شده بود اما هنوز در باور من به درستی شکل نگرفته بود که که عازم سفری از پیش برنامه ریزی شده به تایلند شدیم. این در حالی بود که به جز دکتر هیچ کس دیگر از وجود کیان خبری نداشت و البته همین دکتر به خاطر تب شدید چند روز پیش مامان کیان از سفر ما ناخشنود بود.

سفر تایلند هرچند خیلی کوتاه بود اما بواسطه هیجان حضور کیان یکی از شیرین ترین سفرهایی بود که تا بحال رفته بودم.

صنعت توریسم در درآمد کشور تایلند سهم عمده ای دارد و این موضوع در همان بدو ورود به فرودگاه بانکوک با مشاهده کثرت سرویسهای گشت و گذار در تایلند قابل مشاهده است. ماهم سراغ یکی از این سرویسها رفتیم تا برای روز اول سفرمان برنامه ریزی کنیم. ١۵ دلار آمریکا هزینه یک سفر ۴ ساعته در بانکوک شامل یک ماشین و راننده اختصاصی و راهنمای مسلط به زبان انگلیسی بود!!!

راهنمای تور که pom نام داشت یه خانم تایلندی بود که در خانواده ای بودایی متولد شده بود. پس از اتمام دبیرستان برای فراگیری زبان انگلیسی عازم کانادا شده و در همانجا تغییر دین داده و مسیحی شده بود. پس از بازگشت از کانادا در سفری عاشق یک پسر مسلمان مالزیایی شده و ضمن ازدواج با او به دین مبین اسلام گرویده بود. اما این ازدواج دیری نمی پاید و pom پس از طلاق گرفتن به همراه بچه اش به تایلند بازگشته و مجددا به دین بودا روی می آورد!

از او درباره اختلاف ادیان پرسیدم و در جواب گفت که همه مثل هم هستند فقط ظاهر عبادت فرق می کند!

 


کلمات کلیدی: تایلند ،بانکوک ،سفر ،کیان